Čo znamená vnútorný abradovaný hemeroid?

Zodpovedané
18. jan 2020

Dobrý deň,

bola som u gastroentrológa kvôli krvi v stolici. Robili mi rektoskopiu a zistili hemeroidy. V správe mám napísané: vnútorné mierne abradované hemeroidy 1. stupňa.

Dostala som tabletky Detralex 2 x 2 na jeden mesiac. A Rectovenal masť. Zatiaľ to užívam 2 dni.

Z konečníka mi trčí výrastok telovej farby. Donedávna som to tam nemala. Keď som pri stolici krvácala, tak ma to bolelo, rezalo, pálilo. Vtedy som to tam nemala. Objavilo sa mi to tam až neskôr, keď mi tieto príznaky ustúpili a mám relatívny kľud v oblasti konečníka.

Teraz, keď tam ten výrastok mám, tak cítim len také jemné svrbenie a pulzovanie. Výrastok je trochu citlivý na dotyk. Nebolí, ale je dráždivý. Keď som bola na gastroentrológii, tak ten výrastok som tam už mala. Museli ho už vidieť.

Ide o vonkajší hemeroid?

Budem to mať navždy?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

najskôr pôjde o vonkajší hemoroid. Liekmi, ktoré máte, sa môže zmenšiť, ak by Vám však spôsoboval ťažkosti, tak je vhodné chirurgické odstránenie hemoroidu.

V dnešnej dobe existuje viacero metód, pomocou ktorých sa dajú odstrániť hemoroidy.

Ak máte pocit, že hemoroid je teraz zhoršený a máte bolesti, tak Detralex si môžete na tri dni navýšiť na 3x2 tabletky denne a vhodné sú sedavé kúpele v odvare z dubovej kôry.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková