Čo znamená zmnožená deformovaná pľúcna kresba?

Zodpovedané
26. nov 2021

Dobrý deň,

bola som na RTG a v popise je napísané: zmnožená deformovaná pľ. kresba.

Čo to znamená?

Je treba to nejako liečiť a zaoberať sa tým?

Ďakujem

Dobrý deň,

na RTG snímke je vždy viditeľná aj cievna kresba. U Vás je popísané, že tato kresba je zväčšená.
Môže to byť kvôli zápalu, pri ochoreniach srdca. Preto sa nedá jednoznačne povedať, čo je príčina, keď nepoznám Vašu anamnézu.

Myslím si, že vo Vašom prípade nie je potrebná liečba. Ak by išlo o niečo vážnejšie, tak zmeny by boli aj na pľúcach.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková