Čo znamenajú pozitívne hodnoty vo výsledkoch z krvi a moču?

Zodpovedané
8. sep 2022

Dobrý deň,

chcem sa informovať ohľadom výsledkov z krvi a moču. Vyšli mi tam pozitívne niektoré hodnoty a k lekárovi idem až o mesiac.

Čo znamenajú pozitívne hodnoty vo výsledkoch z krvi a moču?

Ďakujem

Dobrý deň,

krvný obraz je v poriadku, v krvnom sére je mierne zvýšená hladina draslíka, odber je vhodné skontrolovať.

Často je draslík zvýšený pri hemolýze vzorky alebo nadmernom príjme v strave. Ďalej máte ľahko zvýšený bilirubín, ale keďže sú pečeňové testy v poriadku, tak si myslím, že to neznamená nejakú patológiu.

V moči sú prítomné baktérie, biele krvinky, epitélie, čo najskôr svedčí o infekcii v močových cestách.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková