Čo znamenajú znížené trombocyty?

Zodpovedané
13. máj 2021

Dobrý deň,

bola som na preventívny odber krvi a vyšli mi zlé trombocyty. Odber mi robil dvakrát. Včera mi vyšli trombocyty 7. Dnes dal odber zopakovať
a vyšli 55.

Doktor mi dal výmenný lístok na hematológiu. Mám 41 rokov, na nič sa neliečim.

Čo znamenajú moje výsledky?

Akú mám chorobu?

Aká bude liečba?

Ďakujem

Dobrý deň,

Vaše výsledky znamenajú to, je máte veľmi malo krvný doštičiek, preto je u Vás riziko vyššieho krvácania, alebo bude problém zastaviť krvácanie. Tento problém rieši hematológ, preto ste tam boli odoslaná.

Môže ísť o útlm kostnej drene, alebo rôzne autoimunitné poruchy.

Dôležité je, aby ste sa čo najskôr dostali na hematologické vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková