Dá sa bolesť chrbta po náprave do poriadku?

Zodpovedané
24. feb 2022

Dobrý deň,

už druhý mesiac mám bolesti chrbtice medzi lopatkami a hlavne pod pravou. Bolesť vyžaruje do hrude - mám neustály pocit tlaku. Robili mi MRI hrudnej chrbtice a zistili miernu skoliózu.

RTG pľúc mám v poriadku. EKG mám v poriadku. Nepomáhajú mi žiadne lieky. Neurologička mi predpísala Aulin, predtým som mala Novalgin a Dorsiflex. Vôbec mi bolesť neutlmili.

Ani neviem bolesť poriadne opísať. Niekedy je pichľavá, ostrá. Pod lopatkou ma už bolí aj pri dotyku. Keď ležím, tak bolesť ustúpi. Nie však celkom. Mám pocit, že sa to zhoršuje a ,,rezavá” bolesť prechádza už aj do iných častí chrbtice. Doktorka ma už nikam neposlala. Bola som u fyziotermpeutky a zistila, že mám jednu nohu kratšiu cca o pol cm a posunutú panvu. Treba napraviť kostrč (pri nahmataní sa jej zdalo, že je vychýlená).

Ja sa toho strašne bojím. Zdá sa mi, že po náprave chrbta pred týždňom mi bolo ešte horšie.

Dá sa to po návrave chrbta do poriadku?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

myslím si, že je dôležité, aby ste pravidelne navštevovali fyzioterapeuta a chiropraktika. Keďže bolo MR vyšetrenie v poriadku, tak je potrebné posilniť svaly chrbta a rehabilitovať.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková