Dá sa diagnostikovať tetánia aj bez vyšetrenia?

Zodpovedané
3. feb 2022

Dobrý deň,

neurologička ma nechce poslať na magnetickú rezonaciu a ani ma nijako nevyšetrovala. Len sa ma pýtala, čo ma trápi. Povedala som jej, že krčná chrbtica.

Dá sa diagnostikovať tetánia aj bez vyšetrenia?

Doktorka mi len povedala, že mám tetániu. S krčnou chrbticou ma poslala na rehabilitácie a napísala, že mám zmiešanú úzkostnú poruchu.

Ďakujem

Dobrý deň,

tetánia sa môže diagnostikovať aj na základe príznakov. Na jej diagnostiku nie je potrebná magnetická rezonancia.

Vhodné je absolvovať rehabilitáciu. Ak naozaj trpíte úzkostnou poruchou, tak možno by bolo dobré zahájiť liečbu tejto poruchy.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková