Dá sa ekzém vyliečiť aj bez kortikoidnej masti?

Zodpovedané
14. okt 2019

Dobrý deň,

mala som suchý ekzém na ruke medzi prstami a išla som na kožné. Dostala som Belogent na 7 až 10 dní.

Dá sa ekzém vyliečiť aj bez kortikoidnej masti?

Aké vedľajšie účinky má kortikoidná masť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

dnešné kortikoidné maste sú bezpečné, ak sa používajú tak, ako odporúčajú lekári. Ich používanie krátku dobu je neškodné pre náš organizmus.

Môžete vyskúšať premasťovať kožu aj bez Belogentu, len zlepšenie ekzému bude trvať pravdepodobne dlhšie ako keď použijete túto masť.

Môže sa stať, že ekzém sa upraví už po dvoch dňoch ako si ho budete potierať Belogentom.

Na trhu je veľa preparátov na premasťovanie kože u ekzematikov a treba vyskúšať, ktorý preparát budete znášať najlepšie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková