Je bezpečné očkovanie proti tetanu a Covidu-19, keď plánujeme dieťatko?

Zodpovedané
10. feb 2022

Dobrý deň,

plánujeme mať s manželom do roka druhé dieťatko, ale mala by som sa tento rok (30) preočkovať proti tetanu.

Je to bezpečné?

Aký je Váš názor pri plánovaní tehotenstva a očkovaniu 3. dávkou proti Covidu-19?

Je to bezpečné po tých odporúčaných 3 mesiacoch po očkovaní?

Proti čomu by som sa mala dať zaočkovať skôr?

Ďakujem

Dobrý deň,

proti tetanu sa môžete dať zaočkovať aj v tehotenstve a taktiež aj proti Covid-19.

Niektoré odborné články odporúčajú v tehotenstve dať sa zaočkovať proti Covidu-19 po ukončení prvého trimestra. A to preto, aby sa prírodzené spontánne potraty nespájali s týmto očkovaním.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková