Je možné, aby Detralex zhoršil stav hemoroidov?

Zodpovedané
8. máj 2020

Dobrý deň,

som v 8. mesiaci tehotenstva a doteraz som mala len jeden hemoroid. Nebolel ma, len občas trošku zavadzal. Používala som aj mastičku Glyvenol.

Gynekológ mi ako prevenciu predpísal Detralex 2 tabletky ráno. Po začatí užívania sa mi hemoroidy zväčšili. Bolia o dosť viac. Dlhšia chôdza nepripadá do úvahy. Hygiena je na 120%.

Je možné, aby Detralex zhoršil stav hemoroidov?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

Detralex nezhoršuje hemoroidy.

Skôr si myslím, že rastom maternice a samotného bruška je na panvové dno vyvíjaný vyšší tlak, preto došlo k zhoršeniu hemoroidov.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková