Je záver vyšetrenia môjho EKG v poriadku?

Zodpovedané
18. jan 2023

Dobrý deň,

z práce ma poslali na preventívnu prehliadku, ktorej súčasťou bolo aj EKG vyšetrenie. Celkovo mám vždy pri vyšetreniach veľký strach. Lekárke sa EKG nepozdávalo a bolo potrebné ho o pol hodinu zopakovať. Pýtala sa ma, či sme mali v rodine infarkt. To ma dosť vystrašilo. Výsledok preventívky mi prišiel poštou. Objednala som sa zatiaľ s týmto výsledkom k obvodnej lekárke.

Môžete mi objasniť výsledok môjho EKG?

Ďakujem

Dobrý deň,

druhé EKG, ktoré Vám realizovali bolo v poriadku. Na prvom boli nešpecifické zmeny, ktoré môžu svedčiť o nedokrvení srdca.

Váš lekár rozhodne na základe Vašej anamnézy, či je potrebné doplniť ďalšie vyšetrenie, alebo tieto zmeny boli spôsobené vyššou srdcovou frekvenciou a stresom.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková