Mám biely povlak na jazyku z kyseliny?

Zodpovedané
19. jan 2021

Dobrý deň,

som v 29. týždni a pred dvomi týždňami som mala angínu. Urobili sa mi mapy po jazyku. Užívala som Penbene antibiotiká. Doktor mi odporučil kloktať šalviu a Betadine. Dala som aj Propolis a zmizlo to.

Medzitým ma trápi často záha a kyselina. Doužívala som ATB a začalo ma bolieť hrdlo. Večer som mala kyselinu, zobudila som sa na to a ráno zase biele mapy po jazyku.

Hrdlo neboli, mám troška už len hlieny. Raz za tri hodiny si odkašlem.

Môže byť ten povlak z kyseliny?

Ako a s kým, kedy to riešiť?

Momentálna situácia v zdravotníctve má dosť stresuje, nechcem chodiť po doktoroch, ak to nie je nevyhnutné.

Ďakujem

Dobrý deň,

mapy na jazyku môžu byť spôsobené aj užívaním antibiotík, preto je vhodné podávanie probiotík aspoň jeden mesiac.

Ak by sa Vaše ťažkosti zhoršili, alebo čokoľvek by sa Vám nezdalo, tak navštívite Vášho lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková