Mám búšenie srdca, nepravidelný rytmus a chvenie srdca. Aké vyšetrenia mám absolvovať?

Zodpovedané
11. máj 2022

Dobrý deň,

mám 19 rokov a pred týždňom mi začalo búšiť srdce, tŕpnuť sánka, nohy, krk, ruky. V ústach som mal sucho. Prišlo to z ničoho nič. Diagnóza bola panická úzkosť. Predpísali mi antidepresíva Neurol 0,5. Keď tento liek užívam, tak sa potom cítim ospalý. Cítim vnútorné chvenie, srdce mi stále búši nepravidelne, rýchlo a hlasno počujem to v ušiach.

Nemyslím si, že mi bola určená správne diagnóza. Prešiel týždeň a búšenie srdca mám každý deň.

Aký je Váš názor na moje problémy?

Čo mi pomôže?

Aké vyšetrenia by som mal absolvovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

Vami popisované príznaky sa najčastejšie objavujú pri panickej poruche alebo tetánii. Je vhodné doplniť interné vyšetrenie, aby sa potvrdilo, že srdce je v poriadku.

Ak netolerujete Neurol, tak Vám môžu predpísať iný preparát, napr. Lexaurin. Ak sa stav neupraví, tak je indikovaná liečba antidepresívami.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková