Mám trombózu, alebo ide len o stuhnutie svalstva?

Zodpovedané
5. máj 2022

Dobrý deň,

už 10. deň ma bolia nohy, výraznejšie viac pravá noha. Bolesť je občas v kolene, za kolenom, lýtko, holeň, prechádza aj do členka a chodidlá. Občas to nie je ani bolesť, ale skôr také stuhnutie. Nemám nohu opuchnutú a ani červenú. Nebolí, keď na ňu stúpam, alebo si do nej zatlačím. Niekedy ma to neboli vôbec.

Začalo to tým, že keďže mám úzkostnú poruchu, tak po nasadení HAK som mala panický atak. Zľakla som sa, že mám krvnú zrazeninu. To sa bojím stále, aj keď som HAK po 4 dňoch vysadila, tak tá bolesť pretrváva.

Už viem, že to môže byť psychické, lebo som sa s tým už stretla predtým. Preto aj nechcem ísť k doktorovi. Som totiž v zahraničí, takže by som musela ísť len na pohotovosť.

Je nutné ísť na pohotovosť?

Môže sa jednať o trombózu, alebo ide len o nejaké stuhnutie svalstva?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemyslím si, že ide o trombózu.

Pri trombóze by bola končatina hrubšia oproti druhej končatine o minimálne 5 - 6 cm, končatina by bola sfarbená viac dočervena.

Bolesť v oblasti kolena, najmä za kolenom by aj spôsobená aj tzv. Bakerovou cystou.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková