Mám trombózu?

Zodpovedané
21. aug 2019

Dobrý deň,

minulý rok som absolvovala pred dovolenkou sonografiu dolných končatín (žily, tepny). Mala som pretrvávajúce bolesti najmä ľavej nohy. Nález v norme bez trombózy, bez závažných hemodynamických zmien, Mám drobné metličky a viditeľnejšiu časť žily pod kolenom po tehotenstve. Pri pretrvávajúcej bolesti ľavej nohy odporúčané neurologické vyšetrenie. Odporúčaná kompresia a Detralex.

Od minulého týždňa ma opäť pobolieva ľavá noha. Raz je to na vnútornej strane lýtka, potom na boku stehna, potom okolo členku. Bolí má päta kým sa rozchodím. Bolí ma aj pod kolenom, ale pri chôdzi sa to zlepšuje. Obidve nohy sú bez opuchu.

Môže byť trombóza bez opuchu nohy?

Je niečo, čo mi môžte odporučiť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pri hlbokej žilovej trombóze je okrem bolesti prítomný aj opuch končatiny, v ktorej je trombóza.

Ak má pacient povrchovú trombózu, tak končatina nemusí byť opuchnutá, ale žila, v ktorej je trombóza je zdúrená, na dotyk bolestivá a okolie žily je začervenané.

Podľa Vašich príznakov si nemyslím, že ide o trombózu, ťažkosti ani nebudú pravdepodobne spôsobené kŕčovými žilami.

Ak pretrváva bolesť, tak mali by ste si doplniť spomínané neurologické vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková