Mám zápal pľúc?

Zodpovedané
19. dec 2021

Dobrý deň,

som po Covide, pozitívny test som mala 29.11. Stále sa mi zle dýcha a mám zvláštny pocit na hrudi. Doktor ma poslal na RTG pľúc. V závere vyšetrenia bolo: Slabšie inspirium, naznačené mäkké tiene vpravo - možné incip., zápal zmeny vpravo.

Kaľeľ ma trápi hlavne v noci. Je suchý a dráždivý. Som bez teploty, cez dňn fungujem s dvomi deťmi. RTG mi robili v piatok a k doktorke idem až v utorok, kde budú aj výsledky z krvi.

Ide o zápal pľúc ?

Ako si môžem aspoň cez víkend uľaviť?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa RTG snímky máte iba mierne naznačené zápalové zmeny. To znamená, že pokiaľ u Vás neprepukol zápal pľúc počas Covidu-19, tak ide o minimálne zmeny, ktoré súviseli s infekciou Covid-19. Teda teraz aktuálne nemáte zápal pľúc. Kašeľ po tejto infekcii môže pretrvávať aj niekoľko týždňov.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková