Mám zlé trávenie a žltú stolicu. K akému lekárovi sa mám objednať?

Zodpovedané
12. okt 2021

Dobrý deň,

už niekoľko týždňov ma trápi ako keby zlé trávenie a žltá stolica. Mám pocit, že mi jedlo netrávi. Po každej stolici cítim ako ma to oberá o energiu. Plus každodenné bolesti brucha. Mávam kŕče a inokedy cítim len pohyby čriev, čo niekedy vyvolá hnačku.

Som skoro 10 rokov vegetariánka, viac ako rok nepijem mlieko a nejem mliečne výrobky. Spôsobovalo mi to hnačky a po vysadení sa mi črevá dosť upokojili.

Užívam aj kvalitné probiotiká a dávam si záležať na zdravej a kvalitnej strave.

Krvné výsledky mám vždy ukážkové, až na bilirubín. Mám Gilbertov syndróm. Nemyslím že to má nejakú spojitosť, len zriedkavo sa mi to ukazuje na farbe očí.

Čo mi odporúčate?

K akému lekárovi by som mala ísť?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri Vašich ťažkostiach by som Vám odporučila vyšetriť stolicu na prítomnosť antigénu H. pylori, pretože môže ísť o infekciu, ktorú spôsobuje Helikobakter. Pri negatívnom výsledku by ste mali navštíviť gastroenterológa.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková