Mám zvýšené vylučovanie draslíka. O akú poruchu ide?

Zodpovedané
22. mar 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom poruchy obličiek. Podľa výsledkov z CT sú obličky v poriadku, ale z výsledkov z 24 hodinového moču vyšlo, že mám zvýšené vylučovanie draslíka.

O akú poruchu ide?

Čo mi odporúčate?

Je to veľmi vážne?

Ďakujem

Dobrý deň,

z takéhoto údaju sa nedá určiť diagnóza. Dôležité je aj vedieť hodnoty aké ste mali a celú anamnézu, preto sa neviem objektívne vyjadriť k otázke.

Túto problematiku rieši nefrológ, ktorý Vám určite objasní uvedené výsledky, keďže pozná Vašu anamnézu a vie o všetkých výsledkoch.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková