Mnou nameraný tlak je vždy iný ako ten, ktorý mi nameria lekár. Prečo je to tak?

Zodpovedané
7. aug 2019

Dobrý deň,

mám problém s krvným tlakom. Keď si ho meiam doma, tak je väčšinou vysoký.

Dnes má dosť bolela hlava a namerala som si tlak 150/115. U lekára mam stále normálny tlak 120/80.

Mám doma zlý tlakomer?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

v tomto prípade by som odporučila skontrolovať krvný tlak ešte na inom tlakomeri.

Ďalej by bolo vhodné realizovať vyšetrenie TK Holterom, pri ktorom sa meria krvný tlak 24 hodín denne. Podľa nameraných hodnôt vieme určiť, či sa jedná o artériovú hypertenziu alebo nie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková