Mohla mi antikoncepcia spôsobiť trombózu?

Zodpovedané
20. jan 2020

Dobrý deň,

asi pred týždňom mi diagnostikovali trombózu popliteálnej vény. Pichám si Fraxiparine. I napriek nadváhe, nohy ma nikdy neboleli.

Teraz pri jednom korčuľovaní na ľade ma trochu lýtko bolelo. Myslela som, že to bude z presilenia.

Od septembra som užívala HAK a potom som ju hneď vysadila.

Mohla mi antikoncepcia spôsobiť trombózu?

Ako zabrániť tomu, aby sa to viac nevrátilo?

Ako môžem teraz cvičiť?

Môžem chodiť na dlhé vychádzky?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak máte diagnostikovanú trombózu v dolnej končatine, tak antikoncepcia by mala byť určite vysadená a mali by ste byť vyšetrená u hematológa, aby sa zistilo, či náhodou nemáte poruchu zrážania krvi.

Ak sa zistí táto porucha, tak hormonálnu antikoncepciu nebudete už môcť nikdy užívať. Pohyb pri trombóze závisí od rozsahu, preto sa poraďte so svojím lekárom.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková