Môže fajčenie spôsobovať úzkosť a smutnú náladu?

Zodpovedané
6. jan 2023

Dobrý deň,

bez cigariet neviem žiť. Všimla som si však, že po fajčení dostávam úzkosti. Chvejú sa mi nohy, som roztrasená, nie je mi vôbec dobre. Fajčím už roky a nikdy som to takto nepociťovala. Liečim sa na depresie a úzkosti. Alkohol vôbec nepijem, po ňom moje úzkosti ešte viac zosilneli.

Môže fajčenie spôsobovať úzkosť a smutnú náladu?

Mení sa pri fajčení niečo v mozgu?

Čím to je, že iní ľudia požívajú alkohol, fajčia a cítia sa psychicky dobre?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemyslím si, že fajčenie spôsobí úzkosť.

Skôr pôjde o úzkostnú poruchu. Skúste navštíviť psychológa. Ak sa nebudete mať lepšie po psychologických sedeniach, tak je potrebné zvážiť liečbu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková