Môže Medrol zapríčiňovať bolesť kolien?

Zodpovedané
29. sep 2021

Dobrý deň,

som v 21. týždni a cca od 18. týždňa pociťujem silnú bolesť kolien pri sadaní a vstávaní. Keď stojím, alebo sedím, tak ma nič neboli. Nikdy predtým som bolesť kolien nemala.

Od začiatku tohto tehotenstva som brala Medrol a už ho postupne vysádzam.

Môže byť Medrol príčinou mojich bolestí?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemyslím si, že Medrol spôsobuje bolesť kolien. Ak však bol indikovaný kvôli bolestiam kolien, tak jeho vysadzovanie môže spôsobiť bolesti kolien.

Ďalej bolesť kolien môže spôsobiť aj vyššia hmotnosť u tehotných žien, iba vtedy ak došlo k výraznejšiemu nárastu hmotnosti.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková