Môže mi lekárka bezplatne odobrať na vlastnú žiadosť krv na potvrdenie tehotenstva?

Zodpovedané
16. feb 2019

Dobrý deň,

môže mi lekárka bezplatne odobrať na vlastnú žiadosť krv na potvrdenie tehotenstva?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ak si žiadate odber krvi na potvrdenie tehotenstva u Vášho praktického lekára, tak by ste si mali odber uhradiť, pretože tento odber sa nerealizuje štandardne u všeobecného lekára.

Pokiaľ praktický lekár z jeho indikácie neindikuje daný odber krvi a pacient si to žiada na vlastnú žiadosť, tak by to malo byť uhradené pacientom.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková