Môžem po tretej dávky vakcíny proti Covid-19 dostať embóliu?

Zodpovedané
15. dec 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom očkovania proti Covid-19. Prvé dve dávky som mala Astru. Okrem zvýšenej teploty a únavy som nič iné nemala. Liečim sa na vysoký tlak a užívam 2 tabletky Amlopin. Teraz by som mala dostať tretiu dávku Pfizer.

Nebude to problém?

Nemôžem dostať embóliu, alebo mať iné závažné nežiaduce účinky?

Ďakujem

Dobrý deň,

po očkovaní treťou dávkou od Pfizer by ste nemali dosť embóliu. Aspoň zatiaľ nie sú o tom údaje.

Pacienti majú iba bežné príznaky po očkovaní ako bolesť končatiny alebo zvýšená teplota.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková