Môžem sa dať zaočkovať proti kliešťovej encefalitíde i napriek tomu, že ešte dojčím?

Zodpovedané
25. máj 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom očkovania. Dojčím a chcem sa dať zaočkovať.

Môžem sa dať zaočkovať proti kliešťovej encefalitíde i napriek tomu, že ešte dojčím?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie je známe, či sa táto látka vylučuje do materského mlieka. Preto sa má táto vakcína podať dojčiacim ženám len vtedy, ak sa to považuje za naliehavé pre dosiahnutie ochrany pred infekciou.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková