Môžu byť negatívne výsledky z magnetickej rezonancie, keď mám sklerózu multiplex?

Zodpovedané
3. jan 2020

Dobrý deň,

mám podozrenie na sklerózou multiplex. Neurologička hovorí, že je to psychika. EEG som mala v norme. Na žiadosť mi urobila MR mozgu, ale neuviedla popis na zameranie a bez kontrastnej látky. MR vyšetrenie bolo negatívne.

Môže byť MR negatívna, keď ide o sklerózou multiplex?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

diagnostika sklerózy multiplex je založená najmä na výsledkov z MR vyšetrenia mozgu (okrem MR sú potrebné aj ďalšie testy).

Preto ak je u Vás toto vyšetrenie negatívne, tak pravdepodobne nemáte toto ochorenie. Avšak ak u Vás pretrvávajú neurologické ťažkosti, tak by ste mali byť sledovaná u neurológa.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková