Môžu mať moje problémy súvis s pooperačným stavom žlčníka?

Zodpovedané
25. sep 2022

Dobrý deň,

som 2 mesiace po operácii žlčníka, všetko, vrátane výsledkov, bolo v poriadku. Ale tým, že sa operácia uskutočnila v hektickom období, 3 týždne pred bratovou svadbou, tak som nevydržala a asi po necelých 2 týždňoch som začala jesť úplne všetko. Strava mi žiaden problém nerobila.

Avšak, keď sme sa na konci augusta vrátili z dovolenky, tak po týždni sa u mňa počas dňa objavili silné tlaky na hrudníku. Bolesť prechádza aj do chrbtice. Je to niečo podobné, ako keď som dostala žlčníkový záchvat, s tým rozdielom, že toto je taký iný pocit. Neviem to presne opísať a zároveň mi býva stále na vracanie, aj keď nezjem nič, len sa napijem vody, tak mi je tak ťažko. Ale ešte sa mi nestalo, že by som vracala. Taktiež som bola ako dieťa aj kardiologický pacient, tak či prípadne tie ťažkosti nemôžu súvisieť aj s tým.

Majú moje problémy súvis s pooperačným stavom žlčníka alebo to môže byť niečo iné?

Ďakujem

Dobrý deň,

keďže zdravotné pproblémy majú súvis s jedlom, tak príčina bude najskôr tráviaceho pôvodu. Po operácii žlčníka je potrebné dávať si pozor na stravu, vhodné je vyšetriť stolicu na prítomnosť antigénu Helikobaktera pylori.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková