Na krku mám zväčšenú uzlinu, ktorú nevidno. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
27. dec 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Na krku vľavo mám už možno aj rok zväčšenú uzlinu, ktorá je tvrdšia na dotyk. Nevidno ju.

Môže to byť niečo vážnejšie?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak máte pocit, že uzlina na krku je zväčšená už rok, tak je vhodné doplniť sonografické vyšetrenie.

Uzliny na krku sú v mnohých prípadoch zväčšené iba reaktívne. To znamená, že nejde o žiadne ochorenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková