Nezaberá mi liečba epilepsie. Ako ďalej?

Zodpovedané
16. jan 2020

Dobrý deň,

mám epilepsiu z generalizáciou. Užívala som Orfiril 500 mg a Diazepam .Záchvaty som mala stále, dosť často a dlho .Bola som opäť na neurológii a pýtala som sa na operáciu mozgu. Vraj v mojom prípade sa to vykonať nedá.

Brala som už aj Orfiril 150 mg, 300 mg a aj 500 mg a nezaberalo. Aj liek Depakine. Doktorka povedala, že zbytočne by mi dávala antiepileptiká, keď mi to nezaberá. Že nereagujem na liečbu.

Je v poriadku, že mi dala iba Diazepan 3x za deň po 10 mg?

Vraj, keď budem mať časté záchvaty, že ma dajú do umelého spánku.

Aký je Váš názor a čo mi odporúčate?

Za odpoveď dakujem

Dobrý deň,

ppakovane som Vám písala, že ako praktický lekár nemám právo zasahovať do liečby epilepsie.

Dávka Diazepamu, ktorú Vám predpísala Vaša neurologička sa v niektorých prípadoch dáva bežne u pacientov.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková