Odporúčate tehotenstvo pri aneuryzme mozgu?

Zodpovedané
16. aug 2020

Dobrý deň,

chcela by som počuť Váš názor na tehotenstvo, keďže som operovaná na aneuryzmu v mozgu.

V roku 2014 mi praskla cieva v hlave a mala som krvácanie do mozgu. Bola som operovaná. Odvtedy ubehlo 6 rokov a môj stav je už úplne normálny. Každé 2 roky chodím na MR a všetko v poriadku.

S manželom by sme chceli bábätko, ale nevieme či do toho ísť.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

k tomuto by sa mal vyjadriť neurológ a neurochirurg.

Ak je nález na mozgu už v poriadku, tak si myslím, že by nemal byť problém mať dieťa. Avšak je potrebné, aby sa neurochirurg vyjadril k vedeniu pôrodu, či môžete rodiť spontánne alebo by sa mala preferovať sekcia.

Ale ako som písala vyššie, tak ja nemôžem rozhodnúť o tom či je to pre Vás bezpečné alebo nie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková