Počíta sa karanténa od výsledku antigénového testu alebo od výsledku PCR testu?

Zodpovedané
3. feb 2022

Dobrý deň,

v pondelok 31. januára som vyšla pozitívna na antigénovom teste. Od 1. februára sme v karanténe - ja, manžel, naše dve deti. Ostatní vyšli negatívni.

Máme 5 dňovú karanténu a všetci máme PCR, ale každý má test v iný deň. Výsledky ešte nemáme ani jeden.

Ak mi výjde pozitívny PCR, tak odkedy mi vlastne platí karantena?

Bude to od 1. februára, alebo až od výsledku PCR?

Lekárka nám povedala, že ak by vyšiel niekto z rodiny pozitívny, že mne sa karanténa nepredĺži, lebo som už prekonaná. Ale tým ostatným členom sa predĺži.

Budú mať karanténu od svojho pozitívneho výsledku 5 dní?

A ak je niekto stále negatívny, musí dodržať karanténu s pozitívnym?

Ďakujem

Dobrý deň,

karanténa sa počíta od dňa pozitívneho antigénoveho testu. Vám sa teda karanténa nepredĺži, ak Vám skončí Vaša karanténa a v rodine bude ešte niekto pozitívny.

Negatívnemu členovi rodiny sa ráta karanténa od posledného pozitívneho testu v rodine.
Karanténa pri pozitivite trvá 5 dní, ale pokiaľ sú ešte prítomné príznaky infekcie Covid-19, tak sa predĺži na 10 dní.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková