Postačuje 2-týždňová liečba pri pľúcnych chlamýdiách?

Zodpovedané
8. feb 2023

Dobrý deň,

v krvi mi boli zistené pľúcne chlamýdie, pozitívne IgM, IgG negatívne. Dostal som na 2 týždne Klacid. Po dobratí som bol na druhý deň na krv a IgM už bolo negatívne, ako aj IgG. Napriek tomu ma bolí hrdlo a som unavený.

Bola moja liečba dostatočne dlhá?

Ďakujem

Dobrý deň,

14 dní je dostatočne dlhá doba. Ak má však pacient prejavy, tak v niektorých prípadoch trvá liečba 21 dní.

Na druhej strane bolesť hrdla môže spôsobiť nejaký iný druh baktérie alebo vírusu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková