Prečo ma bolí Achillova šľacha?

Zodpovedané
3. nov 2019

Dobrý večer,

som tehotná a ráno som sa zobudila na bolesť Achillovej šľachy. K večeru som to rozcvičila, ale na druhý deň som cítila opäť bolesť. Okolie šľachy je začervenané.

Musím ísť k lekárovi?

Môže to ublížiť bábätku v brušku?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

zápal Achillovej šľachy neohrozuje Vaše bábätko.

Lokálne si môžete potierať šľachu gélom Capsagamma, ktorý obsahuje výťažok z chilli papričiek a môžete ho používať aj v tehotenstve.

Ak by pretrvávali ťažkosti, tak by ste mali navštíviť Vášho lekára. Ak ide naozaj o zápal Achillovej šľachy, tak liečba trvá dlhšie ako u iných zapálených šliach.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková