Prečo mám bolesti a točenie hlavy, tlak v nose a tlak nad očami?

Zodpovedané
17. apr 2021

Dobrý deň,

už pár dní ma trápia bolesti hlavy, točenie hlavy, tlak v nose, tlak nad očami. K večeru cítim aj tŕpnutie nôh. Nehorázne ma bolí aj chrbát. Niekedy mi bolesť razí dopredu na hrudi, inokedy mi príde až nevoľno.

O aký problém môže ísť?

Ďakujem

Dobrý deň,

bolesti na hrudi môžu spôsobiť aj ťažkosti s chrbticou. Bolesti hlavy môžu súvisieť s tenznou bolesťou hlavy alebo migrénou.

Na presné určenie diagnózy by bolo potrebné vyšetrenie u lekára a podrobná amaméza. Ide o veľmi nešpecifické príznaky, ktoré sú súčasťou rôznych ochorení.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková