Prečo mám nočnú bolesť chrbta?

Zodpovedané
6. feb 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Zobúdzam sa na bolesť chrbta a to hlavne vtedy, keď ležím na chrbte. Cez deň cítim ako keby plné črevo.

Minulý rok som bola na gastro a robili mi sono orgánov. Pankreas, obličky, žlčník a pečeň boli ok. Testy z krvi aj testy zo stolice boli ok.
Rektoskopia 1 st hemeroidy. Len poučenie o strave.

A znova po roku. Necítim sa v pohode, mám pocit plnosti a niekedy problém zo stolicou.

Prečo mám nočnú bolesť chrbta?

Aké probiotiká mám užívať?

Čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

bolesti chrbta sú najčastejšie spôsobené z preťaženia chrbtice, bolesť vzniká pri poškodení svalov, šliach, stavcov alebo medzistavcových platničiek a ťažkosti taktiež závisia od toho, či dochádza k dráždeniu nervov alebo nie.

Pri bolestiach chrbta sú indikované lieky tlmiace bolesť a zápal a ak sa ťažkosti nezmierňujú, tak bolo by vhodné doplniť ortopedické vyšetrenie. Ak by bolo ortopedické vyšetrenie negatívne, tak následne by ste mali byť vyšetrená u reumatológa, pretože nočná bolesť chrbta môže súvisieť s reumatologickým ochorením.

Čo sa týka problémov s trávením, tak odporučila by som Vám užívať kvapky Iberogast, je to bylinný preparát na zlepšenie trávenia a celkovo funkcie tráviaceho traktu. Okrem toho by ste mali prijať v strave dostatočné množstvo vlákniny v strave na úpravu stolice, napr. Psyllium. Z probiotík môžete vyskúšať napr. Floraliv, Probiofix alebo Biopron.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková