Prečo mám tlak, pálenie a bolesť v celej hlave?

Zodpovedané
9. mar 2020

Dobrý večer,

už vyše týždňa mám tlak, pálenie a bolesť v celej hlave ako sú spánky. Niekedy mám pocit, že mi ide vybuchnúť hlava, tŕpne mi z toho aj ľavá ruka aj prsty. Mám aj ako keby stuhnutý krk.

Bola som na EEG a výsledky boli v poriadku. Bolesť cítim 24 hodín každý deň vkuse. Liečim sa na depresiu, beriem AD. Už mesiac mi bolo lepšie, ale z tej hlavy zase cítim úzkostné stavy a kvôli hlave ani nemôžem normálne fungovať.

O aký problém ide?

Čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak uvádzate, že máte problémy s krčnou chrbticou, tak príčina Vašich ťažkostí bude pravdepodobne tam.

Odporučila by som Vám užívať lieky na uvoľnenie svalov, napr. Guajacuran. Ide o voľnopredajný liek a lieky tlmiace bolesť a zápal, napr. Brufen, alebo Váš lekár Vám odporučí lieky na lekársky predpis.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková