Prečo mávam mravčenie v chodidlách?

Zodpovedané
9. dec 2019

Dobrý večer,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Raz mesačne mávam mravčenie na chodidle.

Môže to súvisieť s nervami?

Alebo s nízkym tlakom?

Dnes som mala tlak 108/56 a takýto tlak mávam skoro každý deň.

Treba to riešiť s mojou obvodnou doktorkou?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

mravčenie v nohách podľa mňa nesúvisí s nízkym tlakom. Niektorí ľudia majú nižší tlak.

Na nízky tlak sa lieky nedávajú. Mravčenie v nohách môže byť prejavom chýbania niektorých minerálov v organizme, najmä horčík alebo ak máte problém s bedrovou chrbticou. Tak aj toto môže spôsobiť mravčenie v nohách.

Ak by problém pretrvával, tak navštívte Vášho praktického lekára. Dovtedy je vhodné užívať preparáty horčíka.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková