Prečo sa mi točila hlavy a tŕpli mi nohy?

Zodpovedané
31. aug 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. V jeden večer sa mi začala riadne točiť hlava a pri tom mi začali tŕpnuť nohy. Nemohla som sa hneď ani postaviť.

Nikdy sa mi to nestalo a bojím sa.

Čo mi to mohlo spôsobiť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

tieto stavy by ste mali riešiť s Vašim lekárom ak sa budú opakovať.

Ak by točenie hlavy pretrvávalo, tak by mohlo ísť o závratové stavy, ktoré majú mnoho príčin - neurologický pôvod, problém s vestibulárnym aparátom ucha, problém s krčnou chrbticou, vysoký krvný tlak a iné.

Tŕpnutie nôh je nešpecifický prejav, je prejavom rôznych ochorení, preto ako som spomínala, ak by sa ťažkosti opakovali vyhľadajte Vášho lekára.

Je vhodné užívať magnézium každý deň, napr. Magnerot, Magnosolv.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková