Prečo som mala úplne mastnú stolicu?

Zodpovedané
27. jan 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Každé ráno mám vždy stolicu. Dnes a včera zo mňa išla mastnota. Normálne očká plávali na vode. Boli úplne mastné, také oranžovo - žlté. Som bez bolesti a nič iné mi nie je.

Som z toho vystrašená.

O aký problém môže ísť?

Ďakujem

Dobrý deň,

mastná stolica môže predstavovať problém so vstrebávaním živín.

Najčastejšie ide o problém so žlčníkom, pankreasom, ochorenia čriev alebo lieky (najmä lieky na chudnutie).

Ak u Vás pretrváva stále takáto mastná stolica, tak by ste mali navštíviť Vášho lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková