Pri otočení hlavy cítim podlhovastú hrčku. O aký problém môže ísť?

Zodpovedané
27. mar 2022

Dobrý deň,

dnes som bola u lekára s tým, aby mi pozrel čo mám na krku. Bola som chorá. Povedal, že nič zväčšené tam nemám. Pracuje v odbore onkológia. Avšak pri otočení hlavy cítim nejakú hrčku, ktorá je podlhovastá. Nie guľatá. Ako keby bola na nejakom svale a pri zatlačení preskočí. Keď si ju natriem octanovým krémom, tak cítim, že je jemne pohyblivá.

Verím lekárovi, že je to v poriadku.

O aký problém však môže ísť?

Môže to byť cysta alebo pozápalová uzlina?

Ďakujem

Dobrý deň,

najskôr pôjde o pozápalovú uzlinu, ktorá je blízko pri svale. Nemusíte mať obavy. Dôležité je sledovať si túto uzlinu, zvyčajne po 2-3 týždňoch dôjde k zmenšeniu takejto uzliny.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková