Som po operácii členka a noha mi opúcha. Je to v poriadku?

Zodpovedané
13. nov 2019

Dobrý deň,

som 3 mesiace po úraze a po operácii členka. Mám tam šróbiky, ktoré tam ostávajú. Som po rehabilitácii a už dostupujem na nohu. Chodím ešte s jednou francúzskou barlou, po byte aj bez. Noha mi stále dosť opúcha a čím viac ju zaťažujem, tak aj bolí.

Je to v poriadku?

Čo by ste mi doporučili užívať?

Mám ísť na lymfo masáž?

Mam užívať Wobenzym?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

v niektorých prípadoch môže noha po operácii opúchať. Pokiaľ je nález z ortopedického hľadiska v poriadku, tak môže ísť o lymfatický opuch.

Wobenzym je v tomto prípade indikovaný, okrem neho môžete užívať aj Aescin. Ide o preparát, ktorý zmierňuje pooperačný opuch.

Takisto by som odporučila lymfodrenáž.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková