Som v 21. týždni tehotenstva a už 3 dni sa mi točí hlava, búši mi srdce a je mi na odpadnutie. Mám ísť na pohotovosť?

Zodpovedané
26. máj 2022

Dobrý deň,

momentálne som v 21. týždni tehotenstva a posledné 3 - 4 dni sa cítim veľmi zle. Od rána mi búši srdce, mám stiahnuté hrdlo, točí sa mi hlava (občas mám pocit tlaku v hlave) a je mi na odpadnutie. Oblieva ma pot a mávam návaly tepla. Tlak mám nižší 90/50 a pulz okolo 90.

Môže to byť spôsobené tehotenstvom?

Treba to riešiť, ak som mala doteraz všetky výsledky v poriadku?

Mám ísť na pohotovosť?

Ďakujem

Dobrý deň,

hodnota pulzov 90 nie je nebezpečná, je to reakcia na nižší krvný tlak. Najprv je vhodné doplniť tekutiny, napr. minerálka Budiš. Tá obsahuje veľa minerálov, ktoré pomôžu zvýšiť krvný tlak. Ak búšenie srdca neprestane a vy sa necítite dobre, tak nasledne je potrebné vyhľadať lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková