Som v 31. týždni a mám Covid-19. Koľko dní za sebou si môžem dať Paralen?

Zodpovedané
27. dec 2021

Dobrý deň,

v nemocnici som 7 týždňov a chytila som Covid-19. Prebieha 5. deň a zajtra bude 6. deň od zistenia. Som v 31. týždni tehotenstva a mala som horúčku. Štvrtok, piatok, sobotu som si dala 2 Paraleny dennne. V nedeľu bolo už dobre. Ale dnes v pondelok ma znova chytila horúčka. Presne 38*C. Znova som si dala Paralen.

Koľko dní za sebou si môžem dať paralen?

Ďakujem

Dobrý deň,

Paralen sa odporúča maximálne 3-4x denne. Vo Vašom prípade by som jo neužívala dlhšie ako 4-5 dní, keďže môže poškodiť pečeň.

Ak máte stále horúčky, tak je potrebné kontaktovať Vášho lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková