Spôsobuje moju slabosť v pravej ruke nejaká infekcia?

Zodpovedané
17. nov 2022

Dobrý deň,

pred polrokom som absolvoval vyšetrenie na neurológii, ale môj problém stále pretrváva. Pociťujem slabosť v pravej ruke od lakťa po dlaň, niekedy aj od ramena. Stáva sa mi to 2-3x denne, trvá to maximálne hodinu.

Z čoho to môže byť?

Spôsobuje moju slabosť v pravej ruke nejaká infekcia?

Ďakujem

Dobrý deň,

problémy, ktoré máte sú najskôr neurologického pôvodu, avšak mali by ste byť vyšetrená aj na ortopédii. Ortopéd zhodnotí stav krčnej chrbtice, ramena a celej končatiny.

V rámci neurologického vyšetrenia je potrebné aj EMG vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková