Sú moje zdravotné problémy zapríčinené psychikou alebo tetániou?

Zodpovedané
29. jún 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. V novembri ma začalo páliť na hrudi a mala som hrču v krku. Bola som na pohotovosti, ekg bolo dobré. Potom som bola u neurológa a tam mi zistil tetániu.
Dostala som magnézium prašok. Mala som aj také stavy, že ma občas pálil ľavý prsník a pichalo pri srdci.

Na internom mi zistili, že mám zväčšenú ľavú komoru. Vraj to nič nie je a o rok mám prísť na kontrolu. Začala ma však bolieť ľavá strana pod pažou - smer ako pod prsník.

Bolí ma aj ľavý bok ako mám rebrá. Občas mám ako keby pálenie. Keď si to chytám, tak ma to bolí. Potom stresujem, bije mi srdce a bojím sa infarktu. V noci mi občas stŕpa ľavá ruka.

Sú moje problémy zapríčinené psychikou alebo tetániou?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

Vaše ťažkosti môže spôsobovať tetánia a úzkosť spolu.

Preto by bolo najvhodnejšie nasadiť liečbu na úzkosť (ak ide o úzkosť). Z uvedeného dôvodu by bolo vhodné navštíviť psychiatra, ktorý Vás diagnostikuje.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková