Sú normálne bolesti po operácii kŕčových žíl?

Zodpovedané
28. máj 2022

Dobrý deň,

som 4 mesiace po operácii kŕčových žíl laserovou ELVT metódou. Žily som mala vystúpené, k večeru pocit ťažkých nôh. Po operácii nohy vyzerajú pekne, sú bez viditeľných kŕčových žííl.

Veľmi sa mi ale zhoršili bolesti. K večeru ma nohy až ako keby pália, bolesť ide až do sedacieho svalu. Najhoršie je státie na mieste, koľkokrát neviem dovariť večeru. Keď pochodím, tak sa to zlepší. Mám 35 rokov, normálnu váhu. Som doma s dvoma malými deťmi, takže pohybu dostatok. Na kŕčové žily dlhodobo užívam Flevaven - 2 tablety denne (Detralex mi nerobil dobre).

Je to normálne a treba dať tomu len čas?

Aké sú Vaše odporúčania?

Ďakujem

Dobrý deň,

Vami popísané ťažkosti sa zvyčajne objavujú pri neurologických ochoreniach. Vo Vašom prípade môže ísť o poškodenie nervu, ktorý prechádza danou oblasťou.

Je vhodné preto doplniť neurologické vyšetrenie. Zatiaľ môžete užívať Milgammu 3x denne.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková