Sú vyrážky reakciou na antibiotiká?

Zodpovedané
26. okt 2021

Dobrý deň,

15. októbra som užila poslednú tretiu tabletku antibiotík Summamed. O dva dni ma začalo svrbieť telo a začali sa mi robiť vyrážky. Lekárka mi predpísala Dithiaden, ale stále vyrážky a svrbenie neprešlo. Užívam ho štvrtý deň.

Môže to byť alergická reakcia na antibiotiká?

Doteraz som nikdy nemala takúto reakciu na nič. Ani na lieky a ani na potraviny.

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, môže ísť aj o alergickú reakciu. Pri alergickej reakcii sa podávajú kortikoidy. Po podaní by malo dôjsť hneď k zmierneniu príznakov, preto by bolo vhodné, aby ste užili tento liek po dohovore s Vašim lekárom.

Ak vyrážky a svrbenie nezmiznú, tak pravdepodobne nepôjde o alergickú reakciu. Preto bude potrebné hľadať príčinu inde.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková