Tlak v konečníku a kŕče v bruchu. Môže to byť niečo závažné?

Zodpovedané
15. sep 2022

Dobrý deň,

som rok po pôrode a už asi tri mesiace pociťujem tlak v okolí konečníka, ale aj v ňom. Stolicu mám hustú, kašovitú, hnedej farby, niekedy úplne riedku. Aj po stolici však pociťujem, že potrebujem ísť znovu na veľkú potrebu, i keď už mi nie je treba. Mám aj pichanie v bruchu a časté kŕče.

Krv v stolici som nespozorovala, ale často vidím trochu hlienu v stolici. Užívam aj Psyllium. Rozmýšľala som aj nad hemoroidmi a používala som Hemostop a Glyvenol čípky. Asi týždeň som mala kľud, ale tlak sa znovu vrátil. Vysadila som aj mlieko, ak by to náhodou mohla byť intolerancia, ale nepomohlo. Tlak sa zhoršuje večer.

Mám strach, nemôže ísť o niečo vážne, napríklad rakovinu?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri uvedených ťažkostiach je potrebné skontrolovať stolicu na okultné krvácanie, následne doplniť vyšetrenie u proktológa.

Môže ísť o vnútorné hemoroidy alebo polyp v konečníku.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková