Z čoho mám bolesti chrbtice medzi lopatkami?

Zodpovedané
24. mar 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mám 22 rokov a párkrát do mesiaca (2 - 4 dni) mávam bolesti chrbtice medzi lopatkami ako keby stuhnuté svalstvo. Bolesť mi vyráža dopredu na hrudník viac pravá strana.

Z čoho to môže byt?

Niekedy sa mi aj ťažšie dýcha.

O aký problém môže ísť a čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

pôvod Vašich ťažkostí bude najskôr svalovo - kostrového pôvodu. Teda napr. zle držanie tela, chabé svaly chrbta.

Preto najdôležitejšie bude posilniť svaly chrbta, následne by sa Vám mali zmierniť Vaše ťažkosti.

Ak nie, tak mali by ste ísť na vyšetrenie k Vášmu lekárovi.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková