Z čoho mám bolesti pod ľavým rebrom?

Zodpovedané
25. aug 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Som 1,5 roka po pôrode a mám bolesti pod ľavým rebrom. Mala som dva pôrody krátko po sebe a pri poslednom som mala navyše 25 kg, ale bruško som mala veľké. Ku koncu som cítila, že ma čosi vľavo pichá. Myslela som, že bábätko tlačí. Bolesti sa občas objavili, ale boli iba chvíľkové.

Ako je dcéra väčšia, tak ju nosievam, lebo často kdesi uteká. Už dva týždne cítim intenzívnejšiu bolesť, ktorá sa nestupňuje. Je to skôr také pichanie a pocit tlaku.

S trávením nemám problémy.

Môže to súvisieť s tehotenstvom?

Z čoho môžem.mat takéto bolesti?

Ide o natiahnutý sval alebo z chrbtice?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak sú bolesti viazané na pohyb alebo sa objavujú pri zmene pohybu, tak najskôr pôjde o ortopedický problém, a preto by ste sa mali zamerať na cvičenie, pri ktorom sa posilňujú svaly chrbta tak, aby ste mali správne držanie tela, pretože u Vás pri dvoch deťoch je chrbtica veľmi namáhaná.

Čiže môže ísť o stuhnuté svaly, natiahnutie šliach, alebo problém môže byť aj v samotnej chrbtici.

Najvhodnejšie by bolo navštíviť fyzioterapeuta.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková