Z čoho mám horkú chuť na jazyku?

Zodpovedané
29. máj 2022

Dobrý deň,

môj problém je taký, že zo začiatku som pozorovala sem tam horkú chuť na jazyku a také zvláštne pálenie jazyka po určitom jedle. Bolo to väčšinou doobeda. Teraz už horkú chuť na jazyku mám druhý deň počas celého dňa. Je to dosť nepríjemné. Iné ťažkosti nemám, sem tam bolesť v pravom boku. Stravujem sa pomerne zdravo.

Z čoho to môžem mať?

Mohla by som vyskúšať brať Iberogast alebo Cholagol?

Ďakujem

Dobrý deň,

horkú chuť v ústach zvyčajne spôsobuje infekcia Helicobakter pylori, preto je vhodné vyšetriť stolicu na prítomnosť antigénu Helicobakter pylori.

Zatiaľ môžete užívať Iberogast, ktorý zlepšuje trávenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková